top of page

HAKKINDA

review-1580255_1920.jpg

Dikkatinizi çeken, rahatsızlık duyduğunuz ya da benim de söylemek istediklerim var dediğiniz ekonomik, sosyal, politik, eğitim vb. alanlardaki problemleri sunduğunuz ve bu problemlere ilişkin çözüm önerilerini de ele aldığınız projemiz başlıyor.

 

Proje ile ilgili merak edilen sorular:

 

1) Sosyal Mucit kimdir?

 

Yanıt: Sosyal mucit; gözlemlerine ve bilgisine dayanarak sosyal problemleri ortaya koyan ve bu problemlere karşı çözüm önerileri sunan kişiye denir.

 

2) Sosyal Mucit nasıl olunur?

 

Yanıt: Sosyal mucit olabilmek için iki yöntem vardır. Birincisi sosyal mucit eğitimimizin tamamlanması gerekir. İkincisi ise davet üzerine sosyal mucitlik ünvanının verilmesidir. Detaylı bilgi için sosyalmucit@hotmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

 

3) Katkı sunacak yazıların yapısı nasıl olmalıdır?

 

Yanıt: Web sitemizde yayınlanacak olan yazılar da öncelikli problemin net bir şekilde ortaya konulması ve bahsedilen durumun neden bir problem teşkil ettiği belirtilmelidir. Belirtilen problemin çözümünün neden gerekli olduğu belirtilerek çözüm önerilerinin sunulması gerekmektedir.

 

4) Sosyal Mucit projesini nasıl destekleyebilirim?

 

Yanıt: Sosyal Mucit projesi, Erhan Aydın Akademi ve Mesa London Consultancy markalarının yürüteceği toplumsal ve sosyal sorumluluk projesidir. Projeye sponsorluk yoluyla destek sağlanabileceği gibi reklam vb. yollarla da desteklerin sağlanabileceği ön görülmektedir.

 

5) Sosyal Mucit web sitesinin içeriği ne olacak?

 

Yanıt: Web sitemiz bir blog olarak tasarlanmıştır. Dolayısıyla, katkı sunmak isteyen herkes bize çalışmasını gönderebilir ve bu çalışmalar blog şeklinde yayınlanır. Sonraki aşamalarda çalışmaları kitaplaştırma ve dergi yolu ile paylaşma süreci izlenecektir.

 

6) Sosyal Mucit projesine nasıl katkı sağlayabilirim?

 

Yanıt: Sosyal mucit projesine şu şekilde katkı sağlanabilir:

 

a) Sosyal Mucit eğitimine katılabilirsiniz.

b) Gönüllü çalışan kadromuzda yer alabilirsiniz.

c) Üniversite öğrencileri kendi yazılarını sitemize göndererek içeriğimize katkı sağlayabilirler.

d) Çalışmalarınızı yayınlanmak üzere gönderebilirsiniz. 

                                         Dr. Erhan Aydın

                 sosyalmucit.com kurucusu ve Genel Yöneticisi

bottom of page